وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اول
تماس با ما
RSS
دوشنبه ١٠ خرداد ١٣٩٥  -  
 » 
عنوان ها
دسترسی سریع
آخرین اخبار
اخبار > مشهد/راه اندازی سه دانشکده جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مشهد/راه اندازی سه دانشکده جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه اندازی سه دانشکده جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی دانشگاه ، دکتر محمود شبستری در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره آموزشی شهید مطهری، دانشکده طب سنتی ، علوم و فنون نوین و شاخه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد را از جمله این طرحها برشمرد و گفت : این دانشکده ها با تائید و اعطای مجوز در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به زودی فعالیت خود را آغاز می کنند .

وی با اشاره به اینکه راه اندازی دانشگاه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گامی مهم در راستای مرجعیت علمی ، افزایش پذیرش دانشجویان خارجی و جلوگیری از سفر جوانان ایرانی به ویژه جوانان استان به خارج از کشور برای ادامه تحصیل خواهد بود افزود: این دانشگاه دهم اردیبهشت ماه با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در شهرک دانش و سلامت (اراضی زکریا)افتتاح می شود و از مهر ماه امسال نیز در سه رشته دندانپزشکی ، داروسازی و پزشکی دانشجو می پذیرد .

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خراسان رضوی همچنین از تصویب و راه اندازی دو پژوهشکده علوم دندانی و علوم دارویی و برنامه ریزی برای کسب مجوز برای راه اندازی پژوهشکده علوم بالینی در دانشگاه خبر داد و گفت:را ه اندازی این پژوهشکده ها با توجه به توانایی و ظرفیت مناسب نیروی انسانی متخصص و توانمند موجب ارتقاء علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کشور و دنیا خواهد شد .

وی با اشاره به وجود  700  پست عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : با موافقت استادان فرهیخته و پیشکسوت دانشگاه گروهی از اعضای هیئت علمی دانشگاه به منظور استفاده از نیروهای جوان متخصص و توانمند جدید در گروههای آموزشی  به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند.

دکتر شبستری افزود: در این راستا فراخوان جذب 231 عضو هیئت علمی جدید برای فعالیت در حوزه های پژوهشی و آموزشی در دانشگاه برگزار و مراحل جذب این افراد در حال انجام است که با وارد شدن نیروهای جوان در کنار اعضای هیئت علمی و استادان پیشکسوت زمینه رسیدن به اهداف سند چشم انداز و نقشه راه سلامت دانشگاه فراهم می شود  .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه راه اندازی دانشکده ها و دانشگاه بین المللی جدید نیاز به 200 استاد دارد از اعضای هیئت علمی بازنشسته خواست همانند سابق در حیطه های آموزشی با دانشگاه همکاری داشته باشند .

دکتر شبستری افزود: استادان پیشکسوت نقش مهمی را در بحث اخلاق پزشکی و اخلاق محوری ایفاء می کنند و حضور این افراد در کنار نیروهای جوان گام مهمی در راستای توسعه اخلاق پزشکی در دانشگاه می باشد.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه مستند سازی و ارائه فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی انجام شده نقش مهمی در ارتقاء جایگاه دانشگاه خواهد داشت گفت برنامه ریزی شده است تا پایان نیمه نخست امسال تمامی مقالات و فعالیتهای علمی با همکاری استادان مستند سازی شود .


٠٨:٠١ - شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٠    /    شماره : ٣٢٠٨٤    /    تعداد نمایش : ١٠٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج